Основні показники діяльності за 1 квартал 2022 року ДП «Радехівське лісомисливське господарство»
№
Назва показника
О\В
1
Загальна площа держлісфонду
тис.га.
60,30
2
Заготівля деревини, всього
кбм.
16731
в тому числі від рубок головного користування:
кбм.
12059
3
Обсяг реалізації продукції
тис.грн.
41851
в тому числі
внутрішній ринок
тис.грн.
34258
на експорт
тис.грн.
7593
4
Перероблено деревини на власних виробничих потужностях
кбм.
2808
5
Випуск продукції переробки
тис.грн.
11405
6
Чисельність штатних працівників
чол.
367
7
Середньомісячна заробітна плата
грн.
14399,6
8
Сплачено податків до зведеного бюджету
тис.грн.
12908
в тому числі до місцевого бюджету
тис.грн.
3061
9
Сплачено Єдиного соціального внеску
тис.грн.
3078
Діяльність ДП «Радехівське лісомисливське господарство»
Лісовий фонд ДП “Радехівське ЛМГ” становить 35020 га.
Вік рубань встановлений, виходячи з діючих нормативів. Для ряду порід і чагарників вік рубки прийнятий відповідно з «Основними положеннями організації і розвитку лісового господарства Львівської області». У своїй практичній діяльності підприємство керується основними положеннями організації і ведення лісового господарства, викладених в проекті лісовпорядкування.
Лісові розсадники.
У ДП “Радехівське ЛМГ” вирощування садивного матеріалу здійснюється шляхом вирощування сіянців з насіння зібраного переважно з насіннєвих плантацій і лісонасіннєвих ділянок.
Садивний матеріал, вирощений в лісових шкілках, використовують для озеленення населених пунктів, частково для доповнення лісових культур, а також реалізуються іншим організаціям.
Для вирощування високоякісного посадкового матеріалу з цінними спадковими властивостями, у Радехiвському лiсомисливському господарствi створена постійна лісонасіннєва база. На обліку у підприємстві знаходиться 78,8 га плюсових насаджень, 42 шт. плюсових дерев, 27,8 га постійних клонових лісонасіннєвих плантацій і 117,4 га постійних лісонасіннєвих ділянок та 495,7 га генетичних резерватів.
Лісові культури.
В умовах підприємства лісовідновлення проводиться переважно шляхом садіння лісових культур. Лісові культури створюються посадкою сіянців. Насіння збираємо в основному з постійних лісонасіннєвих плантацій i ділянок.
Термін переведення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі становить в середньому 6-7 років.
Охорона насаджень від пожеж. Територія підприємства характеризується досить високим класом пожежної безпеки, що зумовлено великою питомою вагою на вкритих лісовою рослинністю землях хвойних насаджень, а також масовим відвідуванням лісу місцевим населенням.
Територія підприємства за способами виявлення лісових пожеж і боротьби з ними відноситься до зони наземної охорони лісів.
Велика увага приділяється роз’яснювальній роботі серед населення, а також пропаганді пожежної безпеки в лісі.
Ведення мисливського господарства.
Важливим завданням при веденнi мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення сприятливих умов для їх існування в мисливських угіддях.
Середній бонітет угідь козулі – 2,8; кабана – 3,0; зайця – 2,4. Чисельність козулі – 64 шт.; кабана – 12 шт.; зайця – 204 шт.
На площі 7409 га створено приписне мисливське господарство. Тут проводиться повний комплекс робіт, пов’язаних з охороною і відтворенням мисливської фауни, а саме : козулі європейської, свині дикої, зайця-русака, куниці лісової, сірої куріпки та пернатої і водоплаваючої птиці.
Рубки формування та оздоровлення лісів.
Метод проведення рубок догляду за лісом, застосовується на підприємстві – комбінований на селекційній основі, при якому відбираються однозначно гірші дерева, що відстають в рості і дерева типу “вовк”, з врахуванням господарських і біологічних ознак.
Рубки головного користування в ДП “Радехівське ЛМГ” проводяться згідно «Правил проведення рубок головного користування в лісах України». Підприємство має затверджений обсяг рубок головного користування, який ґрунтується на розрахунковій лісосіці, яка становить 44,08 тис.м3, щорічно.
Вихід ділової деревини близький до проектного. Рубки головного користування на 100% проводяться в місцях запроектованих лісовпорядкуванням. Запроектовані лісовпорядкуванням способи рубок і їх елементи виконуються. Плани поставок круглих сортиментів, які доводились підприємству відповідають породній і товарній структурі експлуатаційного фонду.
Діюча розрахункова лісосіка і встановлений відпуск деревини відповідає принципу безперервного і невиснажливого лісокористування.
Переробка деревини. На підприємстві організована переробка деревини, 80% якої експортується. Потужності підприємства дозволяють переробляти до 20 тисяч кубометрів деревини в рік. Цехи лісозаводу підприємства оснащені сучасним лісопильним обладнанням, що дозволяє раціонально використовувати кожний кубометр деревини.
Основні види продукції: пиломатеріали обрізні експортні, шпала та заготовки пилені для європіддонів.